Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Przeglądając stronę zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Regulamin strony.

Hosting / FAQ

HOSTING

Hosting, to usługa zawierająca wszystko co potrzebne, byś mógł opublikować we własnej domenie swoją stronę, lub sklep internetowy i przechowywać pocztę elektroniczną w swojej domenie.
Tak, każda strona, czy sklep internetowy potrzebuje miejsca, z którego będzie dostępna dla odwiedzających.
Nie, do obsługi konta hostingowego nie jest wymagana znajomość zarządzania architekturą serwera, ponieważ dbałość o jej poprawne działanie należy do operatora (administratora). Dostajesz do dyspozycji łatwy w obsłudze panel administracyjny, dzięki któremu wykonasz wszystkie potrzebne czynności do opublikowania strony, czy skonfigurowania poczty elektronicznej.
Standardowo usługa zostaje aktywowana najpóźniej w kolejnym dniu roboczym od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie, lub przesłania potwierdzenia nadania przelewu tradycyjnego.
W takim przypadku mogą wystąpić utrudnienia w działaniu strony (jeśli strona generuje jakiekolwiek pliki dodatkowe niezbędne do jej działania). Nie będziesz mógł odbierać nowych wiadomości poczty elektronicznej, a jeśli skonfigurowałeś pocztę tak, by wiadomości wysyłane były zapisywane na serwerze – ich wysyłka również nie będzie możliwa. Wykorzystanie powierzchni dyskowej możesz sprawdzić w panelu administracyjnym serwera. Po przekroczeniu 80% limitu dostaniesz o tym informację na autoryzowany adres e-mail.
Tak, wystarczy, że wyślesz do nas z adresu e-mail podanego przy rejestracji zamówienie pod adres biuro@wirtualne.net na zmianę abonamentu serwera, lub zwiększenie powierzchni dyskowej dla Twojego hostingu.
W przypadku wyczerpania limitu transferu Twoje konto hostingowe zostanie zablokowane do 1 dnia kolejnego miesiąca.
Tak, wystarczy, że wyślesz do nas z adresu e-mail podanego przy rejestracji zamówienie pod adres biuro@wirtualne.net na zwiększenie limitu miesięcznego transferu dla Twojego hostingu.
Należy dodać domenę do hostingu poprzez panel administracyjny, a następnie u rejestratora zmienić delegację domeny na serwery DNS:
  • ns1.wirtualne.net
  • ns2.wirtualne.net
Tak, w takim przypadku musimy otrzymać od Ciebie zamówienie na zmianę pakietu. W przypadku zmiany na niższy pakiet nie zwracamy różnicy. W przypadku zmiany na pakiet wyższy wystawiamy proformę na różnicę w cenie biorąc również pod uwagę bieg obecnego abonamentu.