Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Przeglądając stronę zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Regulamin strony.

Czym jest HTTP/2 i czy warto to wdrażać ?

HOSTING

HTTP/2 to nowa wersja protokołu HTTP wykorzystywanego w internecie do komunikacji pomiędzy przeglądarkami stron www, a serwerami. Poprzednia wersja była z nami już 20 lat, jednak rozwój internetu sprawił, że stary standard HTTP/1.1 przestał być wydajny. Protokół HTTP/2 rozwiązuje wiele problemów i upraszcza komunikację pomiędzy przeglądarką a serwerem w taki sposób, że prędkość ładowania stron www może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

Dlaczego warto mieć hosting wspierający HTTP/2 ?

Najważniejsza zaleta protokołu HTTP/2 to przyspieszenie ładowania strony, które odczuwają internauci. Co ważne uruchomienie HTTP/2 na serwerze może być traktowane przez Google jako czynnik rankingowy - co przekłada się na pozycje strony w wynikach wyszukiwania - zatem poprawia pozycjonowanie SEO witryny.

Czy wirtualne.net wspiera HTTP/2 ?

Oczywiście, że TAK ! Wszystkie nowe serwery wirtualne.net automatycznie mają włączoną obsługę HTTP/2 - wystarczy wybrać jeden z serwerów z oferty hostingowej. Aby HTTP/2 działało strona musi posiadać certyfikat SSL, który także zapewniamy.