Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Przeglądając stronę zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Regulamin strony.

Serwery VPS / FAQ

SERWERY VPS

Serwer VPS (Virtual Private Server) to wydzielona dla Ciebie część serwera fizycznego (wirtualny serwer dedykowany). Otrzymujesz dostęp administratora (użytkownika "root"), co pozwala na wykonywanie praktycznie wszystkich operacji jak na serwerze dedykowanym i daje Ci np. możliwość instalowania własnych aplikacji i konfigurowania ich według własnych potrzeb. VPS zawiera swój własny system plików, procesów, użytkowników, aplikacji i alokacji zasobów co zapewnia pełną kontrolę nad aplikacjami i zasobami serwera.
Podczas gdy serwer VPS jest wydzieloną dla Ciebie częścią fizycznego serwera serwer dedykowany to cały serwer przeznaczony dla Ciebie. Jesteś jego jedynym użytkownikiem, co daje większe możliwości, większą wydajność oraz szerszy wachlarz systemów operacyjnych dostępnych do instalacji.
Standardowo usługa zostaje aktywowana najpóźniej w kolejnym dniu roboczym od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie, lub przesłania potwierdzenia nadania przelewu tradycyjnego.
Do połączenia z serwerem VPS potrzebował będziesz Klienta SSH (np. Putty, mRemoteNG).
Serwer VPS ze względu na swoją charakterystykę nie posiada standardowo zewnętrznej kopii zapasowe, jednak możesz dokupić do niego opcję backupu zewnętrznego.
W przypadku serwera VPS zasoby przewidziane dla każdej z opcji (pamięć RAM, powierzchnia dyskowa) są gwarantowane. Jeżeli serwer nie jest mocno obciążony ilość pamięci RAM dostępna dla VPSa jest zwiększana w miarę potrzeb.
Nie, na serwerach VPS i dedykowanych transfer miesięczny jest nielimitowany.
Gdy wykorzystasz limit powierzchni dyskowej Twój serwer może przestać pracować stabilnie. Mogą przestać pracować poprawnie, lub wręcz wyłączyć się usługi, które wykonują operacje na plikach takie jak np. MySQL.
Tak, ale tylko w przypadku serwera VPS. Wystarczy, że wyślesz do nas z adresu e-mail podanego przy rejestracji zamówienie pod adres biuro@wirtualne.net na zwiększenie powierzchni dyskowej dla Twojego serwera VPS.