Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Przeglądając stronę zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Regulamin strony.

Nasze serwery

SERWERY VPS

Dlaczego nasze serwery są niezawodne?

Centra danych, w których zlokalizowane są serwery obsługujące usługi naszych Klientów zlokalizowane są w Europie (Francja, Belgia, Polska), co zapewnia dużą przepustowość łączy oraz wysoką prędkość połączenia.
Obsługa serwerowni wprowadziła skuteczne rozwiązania i dobre praktyki w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, dostępności, integralności i poufności danych.
Każde Centrum Danych jest zabezpieczone ogrodzeniem z drutem kolczastym, monitoringiem video oraz czujnikami wykrywania ruchu, a zespoły monitorujące pracują 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Sale w Centrach Danych wyposażona są w systemy wykrywania i gaszenia pożarów oraz w drzwi przeciwpożarowe.
Infrastruktura zbudowana jest przy użyciu starannie dobranego sprzętu instalowanego przez profesjonalny zespół inżynierów i połączona za pomocą sieci światłowodowej charakteryzującej się przepustowością 4,5 Tbps i zaprojektowanej tak, by uniknąć ryzyka niedostępności oraz skrócić trasę rzesyłu danych oraz zmniejszyć czas odpowiedzi.
Stała konserwacja serwerów oraz natychmiastowa reakcja na awarie sprzętu zapewniana jest przez personel techniczny obecny w Centrach Danych 24 godziny na dobę.
Centra Danych zasilane są przez dwa niezależne połączenia elektryczne, a nawet w przypadku jednoczesnej awarii obu połączeń podłączone są do grup zasilaczy o wytrzymałości 48 godzin.
Do chłodzenia serwerów wykorzystywane wykorzystywane są ekologiczne rozwiązania takie jak chłodzenie powietrzem zewnętrznym oraz chłodzenie wodne, dzięki czemu całkowicie zrezygnowano z klimatyzowanych sal serwerowych.